Celem projektu AMUNATCOLL jest udostępnienie w sposób otwarty informacji o zbiorach przyrodniczych Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Biologii UAM).

Zadaniem designera była stworzenie identyfikacji wizualnej, w skład, której wchodzą: Logo – księga znaku graficznego, dedykowane ikony, piktogramy, elementów GUI, projekt graficzny i funkcjonalny portalu informacyjnego, projekt aplikacji mobilnej, design materiałów reklamowych oraz gadżetów reklamowych.

Logo zbudowane jest na siatce konstrukcyjnej. Elementy oraz litery tworzące logotyp rozmieszczone są tak, aby oko odbiorcy postrzegało je jako harmonijny układ z zachowaniem wyważonych proporcji.

Logotyp podstawowy oraz wersje kolorystyczne

Identyfikacja wizualna

Aplikacja mobilna iOS / Android

Projekt Amunatcoll składa się z dwóch komponentów – portalu, poprzez który będziemy mieli wgląd we wszystkie informacje o okazach, a także będziemy mogli wyszukiwać, porównywać, analizować dane oraz z aplikacji mobilnej. Przy jej pomocy będzie można gromadzić w terenie informacje i przesyłać na portal. Aplikacja ta będzie służyła zarówno naukowcom, jak i wszystkim miłośnikom przyrody. Na przykład wykonane zdjęcie drzewa, owada czy grzyba razem z opisem będzie można wysłać na portal i indywidualnie lub we własnej grupie roboczej zająć się jego opracowaniem przy pomocy wielu narzędzi, w tym narzędzi GIS.

Film informacyjny o projekcie

Ikony aplikacji mobilnej

Responsive Web Design / WCAG

Strona została zaprojektowana tak aby  dostosowywała się do wielkości okna przeglądarki wszystkich urządzeń, takich jak tablety, smartfony i monitory o standardowych i wysokich rozdzielczościach.
Strona spełnia także wymagania WCAG, ułatwiając dostęp do treści osobom niepełnosprawnym.

REALIZACJA DLA

PCSS / UAM

ZAKRES PRAC

/ kreacja graficzna

DESIGNER

Ireneusz Bloch

ADRES STRONY

amunatcoll.pl